O mnie

Ryszard rysuje, maluje, tworzy od zawsze, w każdą pracę wkładając maksimum wiedzy, doświadczenia i kunsztu. Pasją i miłością Ryszarda jest malowanie czy też rysowanie z dbałością o każdy szczegół w realistycznych pracach, które tworzy i przedstawia.

Portretowanie jest tym, czym autor zajmuje się chętnie, albowiem uwiecznianie ludzkich twarzy jest tworzeniem odpowiedzialnym, ale przynosi zadowolenie i satysfakcję obu stronom. Profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie prowadzi do tego, że autor dba o szczegóły i stara się by w każdym tworzonym portrecie uchwycić i zamieścić  istotę duszy osoby portretowanej. 

W warsztacie Ryszarda dominuje fotorealizm, ażeby uzyskać oczekiwany efekt autor poświęca każdej swojej pracy wiele, wiele godzin. W dorobku artystycznym Ryszarda można spotkać prace marynistyczne jak równierz pejzaże z okolic zamieszkania autora. Prace wykonane są profesjonalnie z użyciem dobrego papieru, bardzo dobrych farb i innych profesjonalnych mediów.

Prace autora można znaleść w wielu galeriach, między innymi na www.presentoria.pl  

 Przy okazji Ryszard zaprasza do pięknej nadmorskiej miejscowości z malowniczymi okolicami jaką jest Świnoujście, i prosi by zapoznać się z ofertami   zakwaterowania http://apartbaltic.pl


Malarstwo zatem nie potrzebuje przekładu na różne języki, jak tego wymaga literatura, i daje od razu zadowolenie rodzajowi ludzkiemu,
podobnie jak dzieła natury.

- Leonardo da Vinci

STRONĘ OBEJRZANO: 3692 RAZY
Pracownia u Ryszarda